Dariusz Rekosz (1970) – autor prozy przygodowo-detektywistycznej dla dzieci i młodzieży oraz komedii i kryminałów dla dorosłych. Animator kultury, twórca scenariuszy, słuchowisk radiowych i felietonista.

Swoją przygodę z książką rozpoczął od napisania (2005), a następnie wydania (2007) serii przygód „Mors, Pinky i…”.

W kolejnych latach publikował utwory literackie, współpracując ze znanymi i uznanymi wydawcami. Jest zdobywcą pierwszego miejsca (2008) w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne. W roku 2012 jedna z jego powieści otrzymała tytuł „Najlepsza książka na lato” – w kategorii książek dla dzieci i młodzieży.

Dwukrotny laureat dorocznej nagrody (2010 oraz 2015) za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Nominowany w 2011 i 2013 do dorocznej nagrody Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza „Złoty Laur im. Adama Piwowara”. Nominowany do nagrody „Człowiek Roku 2013 w Dąbrowie Górniczej”.

Honorowy Ambasador Literatury Dla Dzieci i Młodzieży kampanii „Mama, Tata &… Myself?”
Rzecznik prasowy kinowego filmu fabularnego „GEJSZA”.
Stały współpracownik Dziennika Zachodniego (Polska The Times). Rekomendacje książek, napisane przez Dariusza Rekosza, które zostały wydrukowane na łamach tego czasopisma znajdziecie na stronie www.polecam.rekosz.pl.

Jako animator kultury promuje czytelnictwo poprzez nieszablonowe spotkania autorskie oraz organizację i moderowanie eventów z gwiazdami polskiego kina, telewizji i estrady. Ofertę jego działań kulturalnych znajdziecie na stronie www.spotkania.rekosz.pl.

Specjalizuje się w kryminałach, thrillerach i współczesnej sensacji okraszonej dobrym humorem oraz znakomitymi dialogami. Z wykształcenia – informatyk.